osplubichowo.pl

Mlodziezowa Druzyna Pozarnicza

Młodzieżowa Straż Pożarna powstała w 1984 roku, ponieważ bardzo wzrosło zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną, ochotniczą strażą pożarną, pomocą innym.

Młodzież [insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚text_1’];[/insert_php], która zapisała się do MSP jest przygotowywana, aby działać następnie w Ochotniczej Straży Pożarnej.[insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚text_2’];[/insert_php] Uczy się przepisów przeciwpożarowych, zasad funkcjonowania ochrony przeciwpożarniczej w naszym kraju, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, jak odbierać alarm, podejmowania i realizowania innych zadań związanych z OSP. Uczestnicy MSP od najmłodszych lat uczą się opanowania, poczucia obowiązku, odpowiedzialności, dyscypliny. Młodzież rozwija sprawności fizyczne – powstała sekcja pływaca, piłki siatkowej oraz ręcznej. Nasi podopieczni biorą udział w zawodach sportowo – pożarniczych i bardzo często odnoszą tam sukcesy.

[insert_php]session_start(); echo @$_SESSION[‚links’][‚autor’];[/insert_php]
– autor artykułu