Samochody

Do wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubichowie należy ciężki wodno - pianowy pojazd ratowniczo - gaśniczy produkcji polskiej z 2015 roku. Jest on wyposażony w pompe, łańcuchy ciągnące, szyny Kramera, apteczkę pierwszej pomocy, kamere termowizyjną, przenośne radiostacje, wentylator, agregat prądotwórczy, przenośny maszt oświetleniowy,pilarke ratowniczą, wyciągarkę elektryczną , drabine słupkową, liny, bolce, opaski, szelki asekuracyjne, worki transportowe, trójkąt ewakuacyjny, szpadle, łopaty, prądownice, ubranoia żaroodporne, sprzęt burzący.

Kolejnym samochodem na wyposażeniu OSP jest lekki pojazd ratowniczy z modułem gaśniczym, został wyprodukowany przez polską firmę w 2005 roku. Jest on wyposazony w agregat wysokościśnieniowy, nożyce, rozpieracz kolumnowy, deske ortopedyczną, apteczkę, pilarkę spalinową do drewna, szperacz, latarki, gaśnice proszkowe, szpadle, ostrzegawcze pachołki drogowe.

Ostatni nasz nabytek, to prezent od naszej partnerskiej gminy w Niemczech. Jest to lekki samochó rozpoznawczo - rartunkowy. Wykorzystujemy go w zdarzeniach niewielkich takich jak podtopienia, niegroźne wypadki, usuwanie niedużych szkód. Jest on również potrzebny w czasie dużych akcji, kiedy trzeba dowieźć dodatkowych ratowników do miejsca zdarzenia lub gdzy potrzebny jest nasz cały sprzęt. Jest on wyposażony w radiostacje, pilarke do drewna, latarki, apteczkę pierwszej pomocy, maszt oświetleniowy.

- autor artykułu