Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowa Straż Pożarna powstała w 1984 roku, ponieważ bardzo wzrosło zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną, ochotniczą strażą pożarną, pomocą innym.

Młodzież , która zapisała się do MSP jest badania laboratoryjne warszawa przygotowywana, aby działać następnie w Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczy się przepisów przeciwpożarowych, zasad funkcjonowania ochrony przeciwpożarniczej w naszym kraju, udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej, jak odbierać wieńce cmentarz powązki alarm, podejmowania i realizowania innych zadań związanych z OSP. Uczestnicy MSP od najmłodszych lat uczą się opanowania, poczucia obowiązku, odpowiedzialności, dyscypliny. Młodzież rozwija sprawności fizyczne - powstała sekcja pływaca, piłki siatkowej oraz ręcznej. Nasi podopieczni biorą udział w zawodach sportowo - pożarniczych i bardzo często odnoszą tam sukcesy.

- autor artykułu