Samochody

osplubichowo.pl

Samochody

Do wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubichowie należy ciężki wodno - pianowy pojazd ratowniczo - gaśniczy produkcji polskiej z 2015 roku. Jest on wyposażony w pompe, łańcuchy ciągnące, szyny Kramera, apteczkę pierwszej pomocy, kamere termowizyjną, przenośne radiostacje, wentylator, agregat prądotwórczy, przenośny maszt oświetleniowy,pilarke ratowniczą, wyciągarkę elektryczną łóżka sypialniane Gdańsk, drabine słupkową, liny, bolce, opaski, szelki asekuracyjne, worki transportowe, trójkąt ewakuacyjny, szpadle, łopaty, prądownice, ubranoia żaroodporne, sprzęt burzący.centrum medyczne zielona góra

Samochody

Kolejnym samochodem na wyposażeniu OSP jest lekki pojazd ratowniczy z modułem gaśniczym, został wyprodukowany przez polską firmę w 2005 roku. Jest on wyposazony w agregat wysokościśnieniowy, nożyce, rozpieracz kolumnowy, deske ortopedyczną, apteczkę, pilarkę spalinową do drewna, szperacz, latarki, gaśnice proszkowe, szpadle, ostrzegawcze pachołki drogowe.

Ostatni nasz nabytek, to prezent od naszej partnerskiej gminy w Niemczech. Jest to lekki samochó rozpoznawczo - rartunkowy. Wykorzystujemy go w zdarzeniach niewielkich takich jak podtopienia, niegroźne wypadki, usuwanie niedużych szkód. Jest on również potrzebny w czasie dużych akcji, kiedy trzeba dowieźć dodatkowych ratowników do miejsca zdarzenia lub gdzy potrzebny jest nasz cały sprzęt. Jest on wyposażony w radiostacje, pilarke do drewna, latarki, apteczkę pierwszej pomocy, maszt oświetleniowy.

Domki całoroczne na Kaszubach
- autor artykułu