Jak ugasić pożar samochodu?

Pożar samochodu należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych typów. A to dlatego, że samochód posiada paliwo w postaci benzyny, czy też ropy naftowej, które to jest niezwykle łatwopalne. Dlatego też, gaszenie palącego się samochodu jest po pierwsze konieczne, po drugie serwis koncentratorów tlenu jednakże niebezpieczne i to bardzo. A to dlatego, że w każdym momencie może dojść do wybuchu paliwa.

Jak zatem przebiega akcja gaśnicza. Po pierwsze, jeśli mamy wypadek samochodowy i widzimy, że uszkodzenie nie jest pompa SKF duże, ale jednak coś się dymi, postarajmy się szybko wyjąć gaśnicę samochodową – koniecznie proszkową i samodzielnie zagasić miejsce, z którego się dymi. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, czekajmy na przyjazd straży w odpowiedniej odległości. Straż użyje dużych gaśnic proszkowych, umożliwiając uzyskanie najlepszych i bezpiecznych co najważniejsze rezultatów. Warto więc, jak widać, docenić pracę strażaków w tym zakresie, ponieważ tylko ona jest w stanie zapewnić nam wszystkim odpowiedni pod każdym względem poziom bezpieczeństwa.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: http://akademiaprawajazdy.pl/