Zgłaszanie pożaru do straży pożarnej

Straż pożarna to jedna z najważniejszych służb ratunkowych w naszym kraju i nie ma co do tego najmniejszych nawet wątpliwości. A to dlatego, że jej praca to przede wszystkim walka z ogniem. By jednak straż pożarna była w stanie udzielić pomocy, należy do niej zgłosić pożar, czy https://hologramy-kolekcjonerskie.com/ też wypadek. Jak zrobić to prawidłowo? Numerem alarmowym w przypadku straży pożarnej jest oczywiście 998, jednakże można zadzwonić również na numer ogólny, jakim jest 112. Dzwoniąc, podać musimy przede wszystkim adres miejsca, w którym się pali – chodzi tutaj zarówno o miejscowość, jak i ulicę, przy tanie ubezpieczenia samochodowe której pożar ma miejsce.

A jeśli jej nie znamy, musimy dokładnie wytłumaczyć osobie przyjmującej zgłoszenie, w którym miejscu to się dzieje, podając charakterystyczne cechy okolicy. Po drugie, powiedzmy, co się pali – czy jest to budynek prywatny, czy też na przykład fabryka, bądź stodoła i jak rozległy jest pożar. Jest to bowiem również kwestia ważna przy wysyłaniu wozów na miejsce akcji. Po trzecie zaś, powiedzmy, jeśli wiemy, jakie jest źródło pożaru, bo tylko połączenie tych trzech elementów daje kompletną i kompleksową informację w tym temacie.
Wpis zawdzięczamy: