Co każdy strażak umieć powinien?

Umiejętności, jakie posiadać powinien strażak wiążą się z trzema głównymi obszarami. Pierwszym z nich są umiejętności fizyczne. Każdy strażak, który działa w akcjach gaśniczych musi być osobą niezwykle sprawną fizycznie i nie ma od tego odwołania.

implanty trójmiasto auto;">

Potrzebny jest spryt, duża wydolność organizmu, siła, a także szybkość działania – w pożarze wszak niejeden raz liczą się nawet sekundy, które zaważają o tym, czy komuś uratuje się życie, czy też nie. Po drugie, strażaka muszą cechować odpowiednie umiejętności psychologiczne. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o wszystko, co powiązane jest bezpośrednio z jednej strony z rozsądkiem i opanowaniem w działaniu, czy też umiejętnością dokonywania chłodnych kalkulacji, z drugiej zaś, o wszystko, co związane jest z odwagą i brakiem strachu. Po trzecie zaś, strażak posiadać musi odpowiednią wiedzę – choćby tak podstawową, jak różnice między wieloma typami środków gaśniczych i tym podobne. Warto więc na pewno o tym wszystkim pamiętać, ponieważ jest to kwestia naprawdę istotna.
Wpis zawdzięczamy:

Zobacz stronę autora: Ba1032