Zakres obowiązków straży pożarnej

Czym zajmuje się straż pożarna? Zazwyczaj służbę tę kojarzymy przede wszystkim z tym, co związane jest bezpośrednio z ratowaniem ludzi oraz obiektów w trakcie trwania pożaru. I rzeczywiście, gaszenie pożarów różnego typu to podstawowy obowiązek każdej jednostki straży pożarnej na całym świecie bez najmniejszego nawet wyjątku. Tak naprawdę jednak, zakres prac wykonywanych przez specjalistów w pożarnictwie jest znacznie większy. Strażacy bowiem interweniują także w innych sytuacjach.

Przykładem niech będą tutaj wszelkiego rodzaju klęski i katastrofy %zapraszamy% na naszą stronę internetową naturalne – choćby w trakcie powodzi, to właśnie straż pożarna zajmuje się wypompowaniem wody z piwnic i innych tego typu miejsc. To także straż pożarną wzywa się bardzo często do zabezpieczenia w momencie, gdy ktoś chce popełnić samobójstwo poprzez skok z wysokiego budynku, czy też w innych tego typu sytuacjach i z całą pewnością warto o tej kwestii pamiętać tak w teorii, jak i w praktyce. Jak więc widać, pomoc straży pożarnej przydatna jest w bardzo wielu sytuacjach.
Wpis zawdzięczamy: