Jak przebiega gaszenie pożaru?

W jaki sposób wygląda interwencja strażacka po zgłoszeniu tego, że gdzieś się pali? To proste. Po przyjęciu zgłoszenia centrala daje informacje do jednostki o pożarze, a dowódca decyduje, jaki sprzęt będzie potrzebny do gaszenia oraz ile wozów i ludzi wysłać. Po raportowanie MSSF dotarciu na miejsce, strażacy niemal natychmiast podłączają pompy wodne do hydrantów i rozpoczynają proces gaszenia – chyba, że wymaga to innych środków, takich choćby, jak odpowiedniej jakości piana.

Po trzecie, prace nieustannie są koordynowane przez Kątowniki tekturowe Łódź dowódcę, który decyduje, w które miejsce należy kierować strumień wody oraz inne tego typu kwestie. W międzyczasie, jeden z oddziałów zajmuje się sprawdzeniem, czy wszyscy przebywający w budynku, który się pali zdążyli go już opuścić i koordynuje ewentualną akcję ratunkową, a także zabezpiecza teren. Prace straży prowadzone są aż do ostatecznego ugaszenia ognia i często akcja taka trwa nawet wiele godzin, dlatego też, strażacy muszą mieć dobre zdrowie i dawać sobie radę w nawet najtrudniejszych sytuacjach.

Zobacz stronę autora: https://auto-szkola.com.pl/opinie/